#BLOG

 

 

Začátek sezóny

2.5.2017

 

Start sezóny je za námi a tak máme prostor pro rekapitulaci prvních závodních kilometrů. Poslední dva víkendy odstartovaly Český pohár horských kol – soutěž, na kterou se dlouhodobě snažíme motivovat závodníky  našeho týmu.

Náš tým si poslední roky prochází menší obměnou, která je čas od času nevyhnutelná. Výborná generace okolo reprezentantů Báry Machulkové, Martina Fuska a Filipa Srovnalíka byla nucena skončit kvůli studijním povinnostem, či dlouhodobým zraněním.

Cíle, které často směřovaly na výkony ve světových pohárech, jsme museli poněkud snížit. Zaměřili jsme se tedy na ty nejmladší závodníky a pracujeme s nimi tak, abychom jim v budoucnu mohli dopřát podobné cyklistické zážitky jako předchozí generaci. Cesta je to však velice dlouhá a trnitá.

Ale zpátky k závodům. V současné době máme deset závodníků, se kterými jsme letos vstoupili do bojů v Českém poháru. Každý závodník je ovšem jedinečný a má tak jiné cíle, nejen letos ale i do budoucna. To vše se odráží v tréninku a výkonech samotných.

V prvních dvou závodech se ve výborném světle ukázali kluci Pavel Dubčák (starší žák) a Karel Ponížil (kadet). Pavel se po letech kombinování fotbalu a cyklistiky rozhodl pro cyklistický svět. A i přestože se začal oproti svým vrstevníkům specializovat trošičku později, je schopný zajíždět do TOP 10. V obou úvodních pohárech se mu povedlo dokončit závod na 9. místě. Karel se o kategorii výš pere s dravci, kteří již v sobě mají nastřádané velké kilometry, ale i tak pokaždé skončil těsně za nejlepší desítkou. Konkrétně 14. a 12. místo.

Mezi holkama nás příjemně překvapila Simona Jurášková, která jezdí na kole krátkou dobu a ve své premiéře si počínala nebojácně. První dva české poháry dokončila na 15. a 13. místě.

Míša Brtníčková již jezdí na kole delší dobu a výkonnostně se začíná posouvat kupředu. Bohužel oproti soupeřkám trochu bojuje s biologickým věkem. Každopádně v tréninku se jeví ve velmi dobré kondici. První závod ji bohužel úplně nevyšel, což přisuzujeme lehké přemotivovanosti, avšak v tomto věku to u sportovců není nic neobvyklého. První závod dokončila na 26. místě.

Jeden z nejtěžších přechodů do starší kategorie momentálně zažívá Tomáš Hlava. Ze starších žáků do kadetů jde vůbec o největší skok u mládežnických sportovců. Z malých okruhů se přechází až na čtyři velké okruhy a to je skok enormní. S takovou změnou si dokáží poradit jen velice talentovaní jedinci. Tomáš je ovšem šikovný a v tréninku pracuje poctivě. I pro něj jsme stanovili individuální cíle (krok za krokem) tak, aby se v sezóně i přes nepříznivé výsledky mohl posunout dál a další rok mohl jezdit tak jako Karel, který byl v loňském roce v podobné situaci. Závody dokončil na 55. a 56. místě.

V úplně jiné situaci jsou tři nový členové našeho týmu. Mladí sportovci, kteří se na nás loni na podzim obrátili s tím, že by potřebovali pomoct nejen s tréninkem ale i mentální stránkou tak, aby opět byla nalezena láska k tréninku a pohybu jako takového. Jejich kontroverzní tréninková minulost je zavedla do svízelné situace a z té se jim snažíme pomoci nalézt cestu.

Jsme rádi, že se nám to částečně povedlo hned z počátku naši spolupráce a tihle mladí cyklisté se cítí spokojení. Mentální stránka a spokojenost našich sportovců, je pro nás důležitější než jakékoliv výsledky. Ale i ty v budoucnu mohou přijít. Liba Prchalová a Tomáš Chovanec si nevedli vůbec špatně a závody dokončili okolo dvacátých míst. Tom Svízela má obrovskou nevýhodu v podobě velké konkurence v kategorii juniorů. Ale i s ním pracujeme, abychom dělali malé krůčky dopředu. Tom dokončil první poháry na 50. a 54. místě.

V současné době se naši závodníci připravují na další pokračování závodní sezóny. Nezahálí ani ti nejmenší, kterým o víkendu startuje Valašský pohár MTB. Seriál závodů, jenž je výbornou přípravou na budoucí účinkování v Českém poháru.

Jsme rádi, že nám fandíte a sledujte naše dění i nadále.

Váš 4EVER Cyklo Bulis Team

Partneři týmu

Partner Partner Partner

Partner Partner Partner Partner Partner Partner Partner